Εξ αποστάσεως ασύγχρονη διδασκαλία

Ευχαριστώ πολύ τους γονείς και τους συναδέλφους που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα και πλέον το σχολείο μας είναι έτοιμο για μία διαφορετική διδασκαλία. Μην ξεχνάτε να βλέπετε το email σας, στο διαδίκτυο υπάρχουν πολλές προτάσεις για δημιουργική απασχόληση, χωρίς να ξεχνάμε το παραδοσιακό βιβλίο. ΜΈΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ και όλα θα πάνε καλά.

(χωρίς τίτλο)

Αρχές δεκαετίας του’60

Από το πριν…στο μετά…

Εγκαίνια νέου διδακτηρίου του δημοτικού σχολείου Νεοχωρίου Χαλκιδικής. Εικονίζονται ο Βασιλιάς Παύλος με τη Βασίλισσα Φρειδερίκη. Δεξιά ο διευθυντής του σχολείου  Ηρακλής Παπαργυρίου (δωρεά από την κόρη του Όλγα Παπαργυρίου διευθύντρια του 36ου Δημ. Σχ. Θεσσαλονίκης Μίλτος Κουντουράς) 1950.

Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

Συμμετοχή στο 11ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής

Πρόσκληση ενδιαφέροντος για τη μίσθωση ενός (1) λεωφορείου

Το Δημοτικό Σχολείο Νεοχωρίου απευθύνει πρόσκληση ενδιαφέροντος για τη μίσθωση ενός λεωφορείου των πενήντα (50) θέσεων (τουλάχιστον), πρόκειται να πραγματοποιήσει εκπαιδευτική εκδρομή στη Θεσσαλονίκη, την Τετάρτη 6 Φεβρουαρίου 2019.
Ώρα αναχώρησης: 08:30 από την αυλή του σχολείου
Ώρα επιστροφής 13:30 (περίπου)
Όροι και προϋποθέσεις:
Διασφάλιση ότι το λεωφορείο με το οποίο θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή πληροί τις απαιτούμενες από το νόμο προδιαγραφές για τη μεταφορά μαθητών .
Σε περίπτωση που δε θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή στις προβλεπόμενες ημερομηνίες λόγω ανωτέρας βίας (εκλογές, φυσικές καταστροφές κ.λπ.) δε θα έχει καμία επιβάρυνση το σχολείο.
Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται η τελική συνολική τιμή (με ΦΠΑ) της εκδρομής.
Η αποδοχή των όρων της παρούσας πρόσκλησης δεσμεύουν το τουριστικό γραφείο και οι όροι αυτοί υποχρεωτικά πρέπει να αναφέρονται στο ιδιωτικό συμφωνητικό.

Πρόσκληση ενδιαφέροντος για τη μίσθωση δύο(2) λεωφορείων

Το Δημοτικό Σχολείο Νεοχωρίου απευθύνει πρόσκληση ενδιαφέροντος για τη μίσθωση δύο(2) λεωφορείων των πενήντα (50) θέσεων (τουλάχιστον), πρόκειται να πραγματοποιήσει εκπαιδευτική εκδρομή στην Καβάλα, την Παρασκευή 1 Ιουνίου2018.
Ώρα αναχώρησης: 08:15 από την αυλή του σχολείου
Ώρα επιστροφής 19:00 (περίπου)
Όροι και προϋποθέσεις:
Διασφάλιση ότι τα λεωφορεία με το οποίο θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή πληρούν τις απαιτούμενες από το νόμο προδιαγραφές για τη μεταφορά μαθητών .

Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

Πρόσκληση ενδιαφέροντος για τη μίσθωση λεωφορείου

Το Δημοτικό Σχολείο Νεοχωρίου απευθύνει πρόσκληση ενδιαφέροντος για τη μίσθωση ενός(1) λεωφορείου των πενήντα (50) θέσεων (τουλάχιστον), διότι πρόκειται να πραγματοποιήσει εκπαιδευτική εκδρομή στη Θεσσαλονίκη (ΝΟΗΣΙΣ) την Τετάρτη, 18 Απριλίου 2018.
Ώρα αναχώρησης: 08:15 από την αυλή του σχολείου
Ώρα επιστροφής 14:10 (περίπου)

πρόσκληση ενδιαφέροντος για τη μίσθωση ενός(1) λεωφορείου

Το Δημοτικό Σχολείο Νεοχωρίου απευθύνει πρόσκληση ενδιαφέροντος για τη μίσθωση ενός(1) λεωφορείου των πενήντα (50) θέσεων (τουλάχιστον), πρόκειται να πραγματοποιήσει εκπαιδευτική εκδρομή στη Θεσσαλονίκη (Ράδιο Σίτυ) την Πέμπτη, 22 Φεβρουαρίου 2018.
Ώρα αναχώρησης: 08:15 από την αυλή του σχολείου
Ώρα επιστροφής 14:10 (περίπου)